pátek 12. února 2010

Stačí změnit úhel pohledu...

Na všechno se dá dívat ze dvou pohledů. V poslední době vidím spousty lidí, jak se na všechno dívají negativně. A přitom jenom jemný posun v jejich mysli jim může pomoct žít život plný úspěchu, štěstí, radosti,...

Ano můžou se vám v životě stát opravdové tragédie, ovšem i na ně se dá dívat pozitivně, jako na možnost posunout se dál, výš, stát se lepším člověkem. A lidé kolem se budou jenom divit, jakej perfektní život žijete, a budou se divit kde je to kouzlo, co oni nemají a vy ano.

Jediné kouzlo je, že VY JSTE ZAMĚŘENÍ NA POZITIVNÍ VĚCI a tak se jich kolem vás děje víc a víc, a když se občas stane i něco špatného, tak se na to dokážete podívat z druhé strany mince, a najít tam to pozitivní.

Pár příkladů....
- Každý katalog jdu za zákazníkem a už mě to nebaví mu podlízat jenom abych něco prodal, stejně ho tím jenom otravuju... a já se ptám jak to víte?
- Já chodím za zákazníky se skvělým pocitem, že jim jdu pomoct, oni toto moje skvělé přesvědčení vycítí a jsou rádi, že jsem se tam ukázal a rádi se vždycky objednají :)

-Propustili mě z práce, nemám peníze... ano tohle je opravdu problém, ovšem i toto má svoji pozitivní stránku. Nevím jak vy, ale většina lidí v tomhle národě stejně na svou práci nadává a nemá ji rádo. Aspoň máte příležitost změnit práci a najít si něco co vás bude bavit a kde budete spokojení a nebo rozjet byznys, který jste vždycky chtěli dělat, ale vymlouvali jste se na nedostatek času,...

- Přišel jsem o ruku, nohu, jsem vážně nemocný,... opět tragédie, ovšem jsou opět dva způsoby jak se na ni dívat. Buď můžu sám na sebe pohlížet jako na chudáka, a být z toho deprimovaný,.. a víte co se stane? Brzo se buď zblázníte, zabijete nebo umřete pokud jde o nějakou nemoc. Ovšem je tu i druhý způsob - můžete to využít jako možnost začít nový život, život kde nebudete brát nic jako samozřejmé, budete žít přítomným okamžikem, žít život jaký jste vždycky chtěli a být šťastní a pokud vás trápila nějaká nemoc, tak se možná i uzdravíte. Tato životní lekce vás může opravdu hodně naučit...

- Nemám peníze,... Opravdu si to myslíte? A co potom ti chudí lidé v africe, kteří mají několika násobně méně? pořád máte pocit, že byste neměli peníze?... Další věc je tak, že tím, že se takto negativně stavíte k penězům, tak jich nikdy nebudete mít víc. Už hodně významných lidí řeklo, že chudoba je stav mysli, být bez peněz je pouze dočasný problém. Opět pokud se zaměříte na to pozitivní, aneb nemám dost peněz, ale jsem dost zdravý na to abych začal pracovat, a nějaký vydělal :) tak se budete mít daleko lépe.

Tímto článkem bych vás rád motivoval k tomu abyste se zamysleli sami nad sebou, svým životem, je takový jaký chcete? Možná ano, jenom jste si toho přes veškerou tu negativitu kolem nevšimli.

Žádné komentáře:

Okomentovat